Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Uzupełnianie tuszu

Uzupełnianie tuszu w pieczątkach graficznych jest niezwykle proste, jednak nie trzeba robić tego zbyt często. Fabryczne napełnienie pieczątka powinna umożliwić nawet do 20.000 odbić (zależnie od rodzaju pieczątki), co przy typowych zastosowaniach wystarcza do 7 lat użytkowania. Jeżeli odbicie robi się bledsze należy wykonać poniższe czynności:

W pieczątkach graficznych NOMO – zdjąć górną szybkę z wizerunkiem treści pieczątki i zakroplić kilka kropli specjalnego tuszu olejowego do każdego z dwóch otworów. Po tej czynności można z powrotem założyć szybkę i pozostawić pieczątkę w pozycji pionowej na ok 30 - 60 minut.

W pieczątkach graficznych EOS  – trzeba pociągnąć za górną, kolorową część obudowy i po jej zdjęciu zakroplić 10 kropli specjalnego tuszu olejowego do każdego z dwóch otworów. Po tej czynności można z powrotem założyć obudowę i pozostawić pieczątkę w pozycji pionowej na ok 30 - 60 minut.

W sprzedaży posiadamy tusze olejowe do pieczątek EOS i NOMO. Są to tusze specjalnie dedykowane do każdej marki i nie można ich używać zamiennie, ponieważ może to spowodować zniszczenie pieczątki.

 

UWAGA!
Uzupełnienie pieczątek graficznych EOS lub NOMO zwykłym tuszem stemplarskim, zwykłym tuszem biurowym lub atramentem doprowadzi do całkowitego uszkodzenia płytki tekstowej oraz zasobnika z tuszem. W takim wypadku żadne reklamacje nie będą uwzględniane i trzeba będzie zamówić odpłatnie nową płytkę tekstową, oraz nowy zasobnik. Do uzupełniania nadaje się wyłącznie specjalny tusz pigmentowo olejowy, dostępny w naszym sklepie.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl