Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Technologia produkcji

Pieczątki graficzne marki NOMO i EOS wykonywane są w technologii błyskowej, która pozwala uzyskać gotową pieczątkę w czasie kilku minut. Innowacyjny system wymiany tuszu gwarantuje wysoki komfort obsługi. Niepodważalnym atutem jest najwyższa jakość odbicia o wyjątkowej ostrości. Pieczątki błyskowe są nieznacznie droższe od tradycyjnych, ale się praktycznie nie zużywają!

Obecnie w Japonii niemal 100%, w USA ponad 60%, a w Europie Zachodniej około 40% pieczątek produkuje się metodą błyskową. Jest to zdecydowanie najnowocześniejsza metoda wyrobu pieczątek na rynku.

Sekret technologii tkwi w światłoczułej gumie mikroporowatej, którą naświetla się w specjalnej maszynie błyskowej. Guma ta ma setki tysięcy mikroskopijnych porów, które pod wpływem światła są zamykane, a pozostałe transportują specjalny olejowo-pigmentowy tusz. Dzięki takiemu rozwiązaniu jakość przenoszonej grafiki wynosi ponad 900 dpi i umożliwia wykonanie pieczątki ze zdjęciem, logiem, podpisem, rysunkiem, itp. Pieczątka wykonana w tej technologii nie posiada wypukłych części odbijających, które z czasem ulegają wytarciu lub odkształceniu. Pieczątka błyskowa to do 20.000 tysięcy odbić, z których każde jest tak samo ostre jak w momencie produkcji nowej pieczątki. Trwałość samej gumki / płytki tekstowej pieczątki jest wielokrotnie dłuższa, wystarczy tylko uzupełnić tusz.

Pieczątki graficzne błyskowe / flashowe to:

  • Najkrótszy czas procesu produkcji od 3 do 10 minut w zależności od systemu i wykonywanego rozmiaru pieczątki
  • Najczystsza technologia brak chemii, wywoływania, wymywania i klejenia w procesie; brak polimerów; brak nieprzyjemnych zapachów, oparów, pyłów
  • Proces bezpieczny dla zdrowia brak trującej chemii: wywoływaczy, utrwalaczy, polimeru
  • Proces w 100% ekologiczny brak odpadów, które w przypadku innych technologii według przepisów U.E. trzeba składować
  • Bardzo wysoka jakość i trwałość wyrabianych pieczątek
  • Nawet do 20.000 odbić bez uzupełniania tuszu (5-6 razy więcej niż z tradycyjnego automatu samotuszującego)*
  • Możliwość wyrabiania pieczątek o dużym rozmiarze odbicia
  • Możliwość wyrabiania pieczątek do znakowania wszystkich powierzchni i tekstyliów

* rzeczywista ilość odbić może być inna, jest zależna od sposobu użytkowania, chłonności podłoża i nie może być podstawą do reklamacji.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl